Kategorie blog
Oras Optima – inteligentna bateria kuchenna

Bateria do kuchni powinna być przede wszystkim wygodna w użytkowaniu, by ułatwiać wykonywanie prac kuchennych. Istotne jest również to, by pozwalała oszczędzać wodę i tym samym zmniejszać rachunki za jej wykorzystanie. Taka właśnie jest bateria z linii Oras Optima, którą można uruchomić na dwa sposoby: manualnie - poprzez dwa oddzielne uchwyty do ciepłej i zimnej wody oraz bezdotykowo za pomocą sensora. Bateria Oras Optima dostępna jest także w wersji z wyświetlaczem pokazującym temperaturę wody.

Uchwyty baterii, uruchamiające ciepłą i zimną wodę, mają właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu ułatwiają sterowanie. Choć popularne są obecnie baterie jednouchwytowe, to w kuchni zdecydowanie bardziej doceniane klasyczne wersje z uchwytami. Podczas gotowania bowiem, często potrzebujemy bardzo zimnej lub bardzo gorącej wody, dlatego jej oddzielne uruchamianie jest w tym przypadku bardziej przydatne. 
Ekologicznie i inteligentnie

10 proc. zużywanej w domach wody wykorzystujemy w kuchni na zmywanie i gotowanie. Dlatego armatura zaprojektowana z myślą o rozsądnym jej zużyciu może w łatwy  sposób pomóc oszczędzać. Szczególnie w tych mieszkaniach, w których z powodu małej kuchni nie można zamontować oszczędzającej wodę zmywarki. Najbardziej ekologiczne są obecnie baterie bezdotykowe. Strumień o optymalnym natężeniu i przyjemnej temperaturze uruchamiany jest wówczas, gdy w pobliżu urządzenia pojawią się dłonie. Elektroniczne sterowanie wodą w kuchennej baterii Oras Optima pozwala efektywnie opłukać dłonie już w czasie 2 sekund, podczas których zużyjemy zaledwie 400 ml wody. W klasycznej baterii zużycie to będzie znacznie większe.

Baterie z funkcją bezdotykową umożliwiają również zmianę temperatury wody za pomocą pokrętła, który znajduje się między korpusem a wylewką urządzenia. Funkcję uruchamiania bezdotykowego można też całkowicie wyłączyć.

Nowy model baterii kuchennej Oras ma wysoką (29,4 cm), obrotową wylewkę. Kąt obrotu jest ustawiony fabrycznie na 120° ale można go również ustawić na 60° czy 80° lub zupełnie unieruchomić.

Bateria dostępna jest w modelu klasycznym lub z elektronicznym wyświetlaczem pokazującym temperaturę i systemem ostrzegania przed zbyt gorącą wodą. Armatura posiada dodatkowe inteligentne rozwiązania m.in. wbudowaną diodę sygnalizującą zużycie bateryjki zasilającej urządzenie, a także specjalną blokadę przydatną podczas czyszczenia armatury (fotokomórka nie uruchamia wypływu wody). Dostępna jest również wersja baterii z zaworem do zmywarki.

BATERIA ORAS OPTIMA 3V 
-> KUP W NASZYM SKLEPIE!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl