Kategorie blog
Nagrzewnice firmy VTS

Firma VTS, czołowy producent w branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i grzewczej przygotował dla nas wyliczenia potwierdzające korzyści nagrzewnic wodnych wyposażonych w silnik EC. Zobaczmy zatem jak to wygląda? Naszym przykładem jest warsztat samochodowy o wymiarach 50/20/8.

Powiedzmy zatem, że  posiadamy średniej wielkości warsztat samochodowy o rozmiarach 50 na 20 metrów i suficie na wysokości 8 m. Użyliśmy programu doboru dostępnego na stronie VTS i wiemy już, że potrzebujemy 8 urządzeń Volcano VR2 z energooszczędnym silnikiem EC. VTS nie oferuje już urządzeń z silnikami AC, ale po porównaniu cen  wiemy,  że za takie urządzenie zapłacilibyśmy ok 5% mniej.

Jakie dodatkowe koszty będę musiał ponieść?

Nasze nagrzewnice wymagają sterowania. Na szczęście do jednego sterownika można podłączyć nawet osiem jednostek VOLCANO. Urządzenia z napędami AC wymagają osobnego sterownika. Pojawią się tu pierwsze korzyści. Kolejny element to okablowanie. Jedyne czego potrzeba by uruchomić nagrzewnicę to dostarczenie zasilania oraz podłączenie cienkiego kabla do sterownika. Wszystko razem sprawia, że już na etapie inwestycji różnica w kwocie, inwestycji pomniejszy się. Wciąż jednak mamy do odrobienia ponad 4%, ale nadchodzi najlepsza część…


Koszty eksploatacji

Sprawdźmy zatem koszty, które będziemy ponosić w kolejnych latach. Nasz warsztat jest czynny 5 dni w tygodniu, przez osiem godzin dziennie. Wybraliśmy duże urządzania z dwurzędowym wymiennikiem ciepła, dzięki czemu można przyjąć, że będą pracowały na średnim biegu. Nasza inwestycja względem tańszej alternatywy zacznie się zwracaj już po niecałym roku użytkowania nagrzewnicy VOLCANO EC! To prawdziwa rewolucja. Pomijając nawet względy ekologiczne, które także są ważne, będziemy oszczędzać nawet 1000 złotych rocznie dzięki mniejszemu zużyciu energii elektrycznej.

Skupiliśmy  się jedynie na ekonomicznej stronie inwestycji, ponieważ każdy prowadzący właśny biznes musi myśleć szeroko, potrząc na wydatki długoterminowo. Jest jeszcze coś co sprawia, że VOLCANO wyróżnia się tłumu nagrzewnic – przykuwa oko unikatową stylistyką, i trzeba przyznać, że bardzo dobrze pasuje do naszego wyobrażonego warsztatu.

POLECAMY ZATEM Z CZYSTYM SUMIENIEM!


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl