Kategorie blog
Nowy unowocześniony model domowej pompy samozasysającej GRUNDFOS JP

Nowy unowocześniony model domowej pompy samozasysającej GRUNDFOS JP

Domowe pompy i hydrofory do zaopatrzenia i podnoszenia ciśnienia wody są produktami, na które zapotrzebowanie w ostatnich latach dynamicznie rośnie. Stosowane są w przemysłowych aplikacjach ale także ze względu na rozsądną cenę i dostępność wykorzystywane są do nawadnianie ogrodu, architektury ogrodowej, dystrybucji wody deszczowej a także do poprawienia komfortu korzystania z przyborów sanitarnych w domu. Zapewnienie wymaganego ciśnienia we wszystkich kurkach czerpalnych jest koniecznościąJednostopniowe domowe pompy samozasysające Grundfos są postrzegane przez odbiorców jako urządzenia niezawodne o długim okresie żywotności, sprawdzające się w wymagających warunkach . Zostały wprowadzone na rynek na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia jako pompy JP5 i JP6. Grundfos wprowadza od pierwszego lutego 2019 roku nowy, unowocześniony typoszereg pomp dla domowych instalacji zaopatrzenia i podnoszenia ciśnienia wody oparty na sprawdzonej platformie samozasysających , jednostopniowych pomp odśrodkowych GRUNDFOS JP.

Dostępne są cztery modele pomp o maksymalnej wysokości podnoszenia od 42 do 50 m i maksymalnej wydajności od 3 do 5 m3/h , a także zestawy hydroforowe ze zbiornikiem poziomym, pionowym i sterownikiem ciśnienia PM1.Wszystkie zestawy hydroforowe oparte są nowych pompach JP 3-42, JP 4-47, JP 4-54, JP 5-48.

Hydrofory ze 20 litrowym przeponowym zbiornikiem poziomym i 18 litrowym zbiornikiem pionowym umożliwiają automatyczny start/stop przy ciśnieniu załączania 2,2 bara, natomiast wyposażone w sterownik ciśnienia PM1 oprócz automatycznego załączania przy ciśnieniu 1,5 bara posiadają zintegrowany zawór zwrotny , zabezpieczenie przed suchobiegiem oraz przed niewielkimi wyciekami wody z instalacji.

Bardzo istotną zaletą nowych pomp JP jest zwarta kompaktowa budowa, niewielkie rozmiary ( długość x szerokość x wysokość; 403x 193 x 302 mm)  oraz niski poziom hałasu  do 68 dB ( nawet przy maksymalnej wydajności). Dlatego pompy mogą być zamontowane w pomieszczeniach mieszkalnych i w przestrzeniach niewymagających dużego miejsca.Pompy JP mogą pracować w warunkach znacznie wyższych niż ich odpowiedniki dostępne na rynku . Maksymalna temperatura otoczenia nawet do 55 st C a temperatura wody do 60 st C. Posiadają zabezpieczenie przed przeciążeniem termicznym i w przypadku pracy w ekstremalnych parametrach np. wysoka temperatura otoczenia i cieczy tłoczącej pompa automatycznie się wyłącza unikając uszkodzenia silnika. Nie jest wymagana żadna dodatkowa ochrona silnika.Pompy JP znane są z bardzo dobrych zdolności do zasysania. Skutecznie zasysają wodę z wysokości nawet do 8 m gwarantują niezawodną i stabilną prace nawet jeżeli w przewodzie ssawnym znajdują się niewielkie ilości piasku i powietrza. Zbudowana jest z lekkich materiałów odpornych na korozje gwarantując długą żywotność pompyPompa jest produkowana zgodnie z przepisami europejskimi dotyczącymi zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Posiada certfikaty i atesty higieniczne najważniejszych organizacji wyznaczających standardy dla produktów do wody i jej dystrybucji takich jak ACS, WRAS PZH, NSF.


Zdjęcia Grundfos Polska

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl