Kategorie blog
7 wersji umywalek, które musisz poznać

7 wersji umywalek, które musisz poznać.

Umywalka musi być dopasowana do nas i spełniać wszystkie łazienkowe wymagania. Umiejscowienie umywalki ma nie tylko decydujący wpływ na charakter wnętrza, ale również pomaga zwiększyć jego funkcjonalność, dlatego możemy wybrać aż….z siedmiu praktycznych wariantów! Poznaj je wszystkie i zdecyduj, które rozwiązanie jest najlepsze dla Ciebie.

1. Umywalka podblatowa czyli całkowicie zintegrowana z blatem. Oznacza to, że krawędź umywalki będzie całkowicie zabudowana. Pokochały ją zwolenniczki porządku w łazience, bowiem jej utrzymanie sprawa nam najmniej kłopotu. Pełna integracja modelu z linią blatu nie stwarza uciążliwych zakamarków, a wszelkie zabrudzenia wystarczy przetrzeć jednym ruchem ręki. Umywalki te mają jeszcze jedną znaczącą zaletę- stwarzają w łazience więcej wolnej przestrzeni ze względu na zwiększony blat. Idealne są więc do małych łazienek, gdzie istotny jest dla nas każdy centymetr. Umywalki są dostępne zarówno w wersji kwadratowej oraz prostokątnej, jak i owalnej.

2. Umywalka blatowa.
Subtelną i elegancką integrację umywalki można uzyskać poprzez zanurzenie w blacie jedynie jej podstawy. Są to bardzo często wybierane przez Klientów umywalki ze względu na duży wybór: rodzaju, kształtu czy wielkości umywalek. Również dają możliwość większej organizacji blatu pod nasz codzienny rytuał. 

3. Umywalka stawiana na blat.
To rozwiązanie polega na umieszczeniu całej umywalki na blacie, co daje oryginalne połączenie i przykuwa całą uwagę do jakości porcelany, eksponując cały produkt. Zaletą takiego rozwiązania jest między innymi to, że woda nie chlapie na blat i łatwiej przy tym utrzymać czystość w łazience. Jej plusem jest także elastyczność zastosowania: jeżeli w łazience planowana jest duża umywalka z dwoma bateriami, bez problemu znajdziemy model pasujący do takiego rozwiązania.

4. Umywalka półblatowa.
Zgodnie z nazwą ten typ umywalki jest zanurzony w blacie tylko częściowo. Jest to rozwiązanie podobne do umywalek blatowych, przy czym umywalka półblatowa nie jest w pełni zanurzona w blacie, lecz montowana nieznacznie nad nim, aby nadać całości nieco bardziej ekstrawaganckiego stylu.

5. Umywalka meblowa.
Zgodnie z zasadą, że razem można więcej, a siła drzemie w grupie, kompleksowe rozwiązania łączące umywalki z meblami są niezwykle praktyczne i oferują więcej miejsca do przechowywania. Są też bardzo proste jeśli chodzi o aranżacje wnętrza, jeżeli zastosuje się całą kolekcje mebli łazienkowych całość prezentuje się wyjątkowo elegancko. Montaż takiej umywalki jest również dosyć prosty, bowiem szafki na której są osadzane z reguły posiadają odpowiednie wycięcia i otwory na przyłącza wodne i odpływ.

6. Umywalka klasyczna.
To bez wątpienia jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań w strefie umywalkowej. Najczęściej wybierane modele to te, do których wykonania zastosowano ceramikę. Jest ona trwała, odporna na uszkodzenia oraz działanie środków chemicznych – dlatego  zagości w łazience  na lata. Umywalki ścienne są dostępne w szerokiej gamie kształtów – od klasycznych modeli półokrągłych i prostokątnych, po te o asymetrycznych krawędziach. Umywalki mogą się też różnić od siebie rodzajem wykończenia rantów – mogą być one bardziej ostre lub delikatnie zaokrąglone i płynne. Dzięki temu łatwo dopasujesz je do innych elementów wyposażenia łazienki. Umywalka ścienna oznacza również uniwersalność. Świadczą o tym modele o najróżniejszych wymiarach, które świetnie wpasują się zarówno w większe, jak i te nieco mniejsze wnętrza. Do wyboru mamy też modele, które idealnie wkomponują się w narożniki – mogą one znaleźć zastosowanie np. w niewielkich toaletach dla gości, dodatkowo oszczędzając cenne miejsce.

7. Umywalka stojąca
Perła wśród umywalek i mocny punkt łazienki. Pasują do dużych przestrzeni o charakterze miejskim, dodają charakteru i elegancji. Trend wykorzystywania ceramiki wolnostojącej wywodzi się z luksusowych wnętrz, w których duże powierzchnie dają możliwość eksponowania pięknych sanitariatów.  W tej wersji konieczne jest pozostawienie odpowiedniej przestrzeni, która da nam swobodny dostęp do umywalki, ale również nie będzie chować tego oryginalnego rodzaju wyposażenia.

 

źródło: Roca.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl