Kategorie blog
Jak pielęgnować czarną armaturę?

W tym sezonie w naszych łazienka króluje czerń. Nadaje łazienkom indywidualny charakter, jest elegancka, wyrazista i ponadczasowa. Co jednak zrobić aby oprócz tego była też ciągle piękna? Czy to prawa, że jej utrzymanie jest dużo trudniejsze niż baterii w kolorze chrom?

Systematyka kluczem do lśniącej armatury!

Mamy dla nas dobrą wiadomość- pielęgnacja czarnych baterii łazienkowych jest tak samo czasochłonna jak tych w odcieniu chrom. Niektórzy uważają, że czarne baterie łazienkowe należy pielęgnować w wyjątkowy sposób ze względu na ich niestandardowy kolor. Inni, wręcz odwrotnie, uważają, że czyści się je łatwiej, bo zacieki z wody są na nich mniej widoczne. Prawda jest jednak taka, że to dużo zależy od jakości wody w naszym domu- każdą baterię łatwiej utrzymać w czystości jeżeli w domu mamy stacje uzdatniania wody. Niewątpliwie jednak  o każdy rodzaj armatury należy dbać. Szczególnie, jeśli zależy nam na długotrwałym, lśniącym efekcie.


Podobnie zatem jak w przypadku chromu czarne baterie łazienkowe należy czyścić co 2-3 dni lub co najmniej raz w tygodniu. To pozwala utrzymać baterię w dobrej kondycji mechanicznej i estetycznej. W ten sposób unikamy nadmiernego gromadzenia się osadu z mydła i kamienia, a co dalej idzie uporczywego i czasochłonnego szorowania baterii. W efekcie też nie uszkodzimy powłoki baterii.

Systematyka jest również istotna przez wzgląd na funkcjonowanie baterii. Zakamienione elementy, w tym m.in. perlator ograniczą wypływ wody. Niskie ciśnienie na zewnątrz oznacza wysokie ciśnienie wewnątrz. Może ono sprawić, iż kran ulegnie rozszczelnieniu.

Czarne baterie łazienkowe – jak je czyścić?

Na rynku istnieje już sporo preparatów, które skutecznie pomagają nam w utrzymaniu czystości w łazience. Idealnym preparatem jest środek, który zawiera substancje tworzące powłokę hydrofobową na baterii. Co to oznacza w praktyce? Kroplom wody znacznie trudniej jest się utrzymać na takiej powierzchni. Dzięki temu ilość osadu zostaje ograniczona.

Bardzo dobrym produktem jest również preparat do czyszczenia łazienki od znanych producentów. Preparaty te usuwają naloty mydlane i osad z kamienia, a w łazience pozostawia przyjemny zapach. Produkty te są  biodegradowalne, nie zawiera APEO, kwasu solnego i aldehydów.

Jest również wielu zwolenników starej metody naszych babć-  płyn do mycia naczyń- rozrobiony z wodą, najlepiej w proporcji pół na pół. Podobno działa cuda.

Pamiętajmy tylko, że do czyszczenia należy wykorzystać miękką ściereczkę. Po umyciu baterię należy wytrzeć do sucha, żeby na kranie nie zostały nieestetyczne zacieki.

Czarne baterie łazienkowe – które wybrać?

Jeśli zależy nam, aby armatura była łatwa do utrzymania w czystości, a przede wszystkim trwała należy zwrócić uwagę na dwa istotne czynniki. Po pierwsze – mieszacz. Ceramiczny jest bardziej wytrzymały, a przy tym ten materiał jest mniej podatny na działanie kamienia. Po drugie – perlator. Należy zwrócić uwagę czy jest wbudowany na stałe, czy wymienny. To część, która jest najbardziej narażona na działanie kamienia, dlatego warto, aby perlator było łatwo odkręcić, wyczyścić lub wymienić na nowy.


Dodatkowo w niektórych, czarnych  bateriach powłoka jest nanoszona w procesie galwanizacji, a nie malowania dzięki czemu jest bardzo wytrzymała, odporna na uszkodzenia i gładka.

 

Zródło: invea.pl /deante.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl