Kategorie blog
Jakość ponad cenę, czyli zalety używania pelletu Lava.

Czym właściwie jest ten pellet?

Pellet to  jedna z form alternatywnego paliwa odnawialnego. Pellety są to niewielkie wysokoenergetyczne granulowane odpady drzewne, które powstają ze sprasowanych trocin (trociny pozostałe z  produkcji innych elementów drewnianych). Istnieją oczywiście różne rodzaje pelletu np. pellet drzewny, pellet ze słomy, pelet z nasion roślin.

Trociny, które pozostały z produkcji innych elementów drzewnych, zostają rozdrobnione (zmielone) i dokładnie wysuszone. Następnie są podgrzewane, dzięki czemu lignina (składnik drewna) zamienia się w naturalny drzewny klej. W ten sposób składniki takie jak lignina i celuloza mają optymalne warunki by połączyć się w jednolitą masę, która na gorąco przepuszczana jest przez sito formujące granulat. Ostatecznie uzyskujemy małe granulki o dwóch średnicach 6 mm lub 8 mm.Na co zwrócić uwagę przy zakupie pelletu

Obecnie na rynku znajduje się wiele rodzajów pelletu, które różnią się od siebie zarówno jakością, jak i również ceną. Takim przykładem jest właśnie pellet Lava. Co prawda posiada on jedną z najwyższych cen na rynku, ale zachowuje przy tym największą jakość.
Pellet Lava cechuje się wysoką kalorycznością (19,067kJ/kg ) oraz ciepłem spalania (19,505kJ/kg).  Dodatkowo pellet Lava podczas spalania pozostawia bardzo mało popiołu co sprawia, że czyszczenie pieca staje się dziecinie proste.  Poza tym, przy spalaniu pelletu do atmosfery nie przedostają się szkodliwe substancje, takie jak przy paleniu węglem.

Niesamowita wydajność pelletu Lava jest również zależna od posiadanego pieca. Wiele osób zakupuje mniejsze piece, u których wybór pelletu o konkretnych właściwościach jest sprawą priorytetową. Mniejsze kotły są bardzo wrażliwe na pellet o niewłaściwych parametrach. Nieodpowiedni wybór może spowodować konieczność częstych napraw pieca.  Pellet Lava jest pod tym względem niezwykle uniwersalny, ponieważ zrobiony jest z trocin drzewa sosny i świerku. Daje to gwarancję, że nasz piec nie będzie ulegał niepotrzebnym awariom.

Podsumowując, pellet Lava jest pelletem o wysokiej jakości. Dlatego właśnie jest on bardzo cenny. Poza tym pellet jest coraz popularniejszym zamiennikiem dla węgla, oraz alternatywnych źródeł energii odnawialnej. A gdy chodzi ochronę środowiska, to warto czasem zapłacić trochę więcej. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl