Kategorie blog
Czysta woda, zdrowia doda – korzyści z montowania stacji uzdatniania wody w domach.

Dostęp do czystej, nieskażonej wody jest podstawowym warunkiem bytowym człowieka. Zapotrzebowanie na wysokiej, jakości wodę stale rośnie, a mieszkańcy Polski nie mogą liczyć na wystarczająco dobrą wodę z ujęć komunalnych, ponieważ jest ona mocno chlorowana ze względu na znajdujące się w niej bakterie. W wielu budynkach mieszkalnych funkcjonują stare instalacje wodne, które dodatkowo zanieczyszczają wodę powodując, że jest ona bogata w nieprzyjazne dla organizmu człowieka składniki. Wysoka twardość wody powoduje odkładanie się kamienia w bateriach łazienkowych i kuchennych, w pralkach doprowadzając do ich uszkodzenia a także w czajnikach. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na zamontowanie w gospodarstwach domowych stacji uzdatniania wody, czyli inaczej, zmiękczaczy wody.

Czym jest zmiękczacz wody i jak działa?

Zmiękczacz wody to profesjonalne urządzenie, które sprawia, że twarda woda pozbawiana jest związków odpowiedzialnych za pojawianie się uciążliwych osadów kamiennych. Zmiękczacz montuje się na głównym przyłączu zimnej wody. Takie podłączenie zapewnia dostęp do miękkiej wody w każdym pomieszczeniu w domu.
Zmiękczanie wody odbywa się na bieżąco, w momencie jej poboru. Zanim woda popłynie domową instalacją wodną i trafi do kranu, przepływa przez znajdujące się w zmiękczaczu złoże jonowymienne. To ono odpowiada ze zmiękczanie wody. Twarda woda zawiera w sobie jony wapnia i magnezu, które powodują pojawianie się kamiennych osadów. Zmiękczanie – najprościej ujmując – polega na wymianie jonów wapnia i magnezu na jony sodu, którymi naładowane jest złoże. Gdy woda przez nie przepływa, zawarte w niej kationy wapnia i magnezu są zatrzymywane na powierzchni złoża, a do kranu trafia woda wzbogacona o jony sodu.

Zalety korzystania ze stacji uzdatniania wody.

Oprócz tego, że uzdatniona woda jest bardziej przezroczysta i ma lepszy smak oraz nie powoduje osadzanie się kamienia na umywalkach, kranach i płytkach, to zmiękczacz wody może przynieść znacznie więcej korzyści.
Osad kamienny pojawiający się na sprzętach AGD mających kontakt z twardą wodą, takich jak czajniki, ekspresy do kawy, pralki czy może powodować pojawianie się usterek, a także poważnie uszkodzić nasz sprzęt. Twarda woda obniża również działanie środków czyszczących oraz piorących, powodując, że zużywamy ich więcej. Decydując się na montaż zmiękczacza zmienimy twardą wodę w miękką i będziemy mogli tym samym użytkować domowe sprzęty bez obaw o to, że gromadzi się w nich niepożądany osad kamienny , a także zaoszczędzić na kupnie środków czystości.
Dodatkowe zalety ukazują się również w kwestii higieny. W wodzie pozbawionej nieprzyjemnego zapachu chloru kąpiel staje się przyjemniejsza, a skóra po kąpieli nie jest wysuszona i zaczerwieniona. Jest to duży komfort, zwłaszcza dla osób ciepiących na nadwrażliwość skóry.
Oprócz tego istotnym jest to, że stacja uzdatniania wody jest samoobsługowa, więc nie musimy ciągle martwić się o jej pilnowanie. Jedynym naszym zadaniem jest dosypywanie soli tabletkowanej do zbiornika i regularne sprawdzanie jej poziomu.Podsumowanie

Zmiękczacz wody to coś, co każdy powinien mieć w swoim domu. Urządzenie posiada wiele zalet przeważających kilka mikroskopijnych wad. Obecnie cena takiego zmiękczacza wynosi mniej więcej tyle, ile dobrej klasy pralka, ale przy odpowiednim użytkowaniu koszt ten może zwrócić się już po 2-4 latach. Jest to więc korzyść dla naszego zdrowia, naszego portfela i dla naszej wygody.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl