Kategorie blog
Bądź Eko – oszczędzanie z armaturą

W dzisiejszych czasach powszechny stał się tak zwany ekologiczny styl życia. Jest to spowodowane zarówno popularnością takiego stylu życia, jak i naturalną koniecznością dbania o środowisko naturalne. Segregacja śmieci, kupowanie sprawdzonych produktów ekologicznych, nie korzystanie z toreb plastikowych. To tylko niektóre czynności jakimi człowiek może trochę przysłużyć się ochronie przyrody. Warto jednak pamiętać, że niektóre przedmioty codziennego użytku, w tym armatura, mogą nam pomóc w byciu „bardziej eko”, poprzez oszczędzanie wody i energii.


Aerator, reduktor czyli ogranicz ilość wody

Najłatwiejszym sposobem na redukcję zużycia wody jest montaż aeratora, czyli niewielkiego sitka, które należy nakręcić u wylotu baterii. Aerator ogranicza ilość wypływającej wody i jednocześnie napowietrza ją. Dzięki temu po wypłynięciu strumień jest silny oraz nie rozchlapuje się na boki. Wymiana aeratora na ograniczający wartość wypływu wody to najprostszy i najbardziej skuteczny sposób na oszczędzanie wody w gospodarstwie domowym. Można także zastosować jeszcze wygodniejszą opcję jaką jest tzw. aerator START/STOP. Dzięki niemu można jednym palcem lub wierzchem dłoni włączać i wyłączać wodę. Przydaje się to zwłaszcza podczas czynności, które długo trwają i wymagają użycia wody od czasu do czasu: zmywanie, golenie, mycie zębów, sprzątanie i wiele, wiele innych.
§Innym ciekawym sposobem na oszczędzanie wody może być zamontowanie w prysznicu reduktora przepływu wody. Pozwala on regulować przepływ wody, nawet w trakcie brania kąpieli, poprzez jego przekręcanie. Jest to dość niewielkie urządzenie dlatego można je zainstalować albo między wężem natryskowym a słuchawką prysznicową, albo między baterią a wężem natryskowym. Dzięki temu małemu elementowi oszczędza się nawet do 70% wody.Pij wodę z kranu

Wielu ludzi korzysta ze specjalnych filtrów do wody by nie musieć pić wody prosto z kranu. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem może być bateria kuchenna z podłączeniem do filtra wody. Dzięki wygodnemu pierścieniu na końcu wylewki można z łatwością przełączyć się z wody wodociągowej na wodę przefiltrowaną, gotową do picia. W ten sposób nie trzeba kupować wody w butelkach plastikowych. To ogromna różnica dla środowiska naturalnego.Jak widać, prowadzenie ekologicznego stylu życia wcale nie musi ograniczać naszej wygody. Wręcz przeciwnie. Dzięki zamontowaniu aeratorów, ograniczników wypływu wody oraz filtrów do baterii, nie trzeba zużywać tyle wody i tym samym można zaoszczędzić całkiem niezłą sumkę, jednocześnie przyczyniając się do poprawy środowiska. Wilk syty i owca cała.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl