Kategorie blog
Dotknij, używaj, oszczędzaj – nowa bateria od KFA

Producenci armatury regularnie wypuszczają na rynek coraz to nowocześniejsze produkty, opierające się na łatwiejszym, a co za tym idzie, przyjemniejszym użytkowaniu. Chcą jednocześnie, żeby ich nowe towary były korzystniejsze dla ochrony środowiska i przede wszystkim bezpieczniejsze w korzystaniu, szczególnie dla dzieci. Umieszczenie tych wszystkich zalet w jednym produkcie nie należy do rzeczy łatwych, ale nie jest to niewykonalne. Przykładem takiej innowacji jest najnowsza bateria od firmy KFA.Bateria TAURI od KFA to rozwiązanie dla osób ceniących funkcjonalne i wygodne rozwiązania. Jej minimalistyczne wzornictwo pasuje do każdej kuchni. Jednak największym atutem tej baterii jest technologia Touch Me. Wystarczy czymkolwiek dotknąć baterii, swobodnie użytkować wodę w ustawionej wcześniej temperaturze i wyłączyć przepływ jednym prostym gestem. Bateria reaguje na dotyk nie tylko dłonią, ale również łokciem, talerzem, patelnią i w zasadzie czymkolwiek innym. Znacznie ułatwia to korzystanie z niej, na przykład w sytuacji gdy musimy napełnić garnek wodą i musimy go trzymać obiema rękami – wodę zatrzymamy dotykając baterię garnkiem. Już nie trzeba martwić się o to, że blat, szafki i podłoga będą mokre w wyniku próby zakręcenia wody jednym palcem lewej ręki.

Nie bez znaczenia pozostają również kwestie ekologii. Niewielki przepływ (dla baterii Tauri zaledwie 7,2l/minutę), to oszczędne zużycie. Dotykowe uruchamianie umożliwia szybkie włączanie i wyłączanie wody, dzięki czemu czas jej użytkowania jest krótszy. Ponadto wszystkie parametry strumienia: temperaturę, intensywność oraz kąt padania, można ustawić jeszcze zanim otworzy się zawór. Nie marnujemy więc ani chwili podczas której byłaby odkręcona woda, a odpowiednio ustawiona temperatura wody ochroni dzieci przed oparzeniem.


Bateria TAURI od firmy KFA to ciekawa odmiana wśród klasycznych baterii. Smukła budowa i wysoka wylewka połączona z technologią Touch me sprawia, że jest to duży krok na drodze nowych technologii w armaturze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl